Luty 2020

aktualnosci

Dzisiaj odbyły się kolejne prace naszego Warsztatu, w trakcie których mieliśmy okazję wysłuchać deski poświęconej wolnomularskiemu obowiązkowi. Każdy z nas z chwilą inicjacji zobowiązał się do pracy nad sobą, zgłębiania niezwykle rozbudowanej symboliki oraz rozwijania krytycznego osądu. Mało tego. Jesteśmy także odpowiedzialni za to, co zrobiliśmy i za to, czego zaniechaliśmy.
 
Tego dnia mogliśmy także zastanowić nad tym, o czym dyskutują Bracia i Siostry rozsiani po całym świecie. Pretekstem do tego stał się wywiad z Jeanem - Philippem Hubschem - Wielkim Mistrzem Wielkiego Wschodu Francji, który został opublikowany w Polsce 15 grudnia 2019 r.
 
Należy także nadmienić, że jeden z Uczniów zdał dzisiaj egzamin i niebawem otrzyma podwyżkę na drugi stopień symboliczny.

Styczeń 2020

aktualnosci

Za nami pierwsze w tym roku kalendarzowym prace, które tym razem odbyły się w gościnnej Bydgoszczy. Mieliśmy okazję wysłuchać dwóch wspaniałych desek, z których jedna była poświęcona szeroko rozumianemu Braterstwu, bez którego trudno wyobrazić sobie Wolnomularstwo. Jest to szczególny rodzaj relacji między ludźmi, który przejawia się m.in. w szacunku do drugiego człowieka i jego poglądów. To także ważny czynnik umożliwiający wspólną koegzystencję.
 
"Podstawą istnienia jest braterstwo, pomoc wzajemna" - Edward Abramowski

Grudzień 2019

aktualnosci

Na obszerną fotorelację i wybrane materiały z wystąpienia zapraszamy do odwiedzenia strony http://edwardabramowski.org/home/?page_id=2147